Ali SARICA

Web arayüz tasarımcısı & front-end developer

front-end developer ali sarıca

2007 yılında Beykent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü’nden mezun olduktan sonra bir web tasarım firmasında kullanıcı arayüzü tasarımcısı ve front-end developer olarak görev aldım. Bu firmada kullanıcı dostu web arayüzleri tasarlıyor, tasarladığım arayüzlerinin XHTML kodlamasını yapıyor, içerik yönetim sistemini programlıyor, yazınsal ve görsel içeriklerini oluşturduktan sonra da yayına hazır hale getiriyorum.

Temel olarak yaptığım yaratıcı web arayüzleri tasarlamak ve kodlamak. Bunun için web sitelerinde kullanılacak bilgileri oluşturuyor, içerik yapısını planlıyor, bu bilgiler doğrultusunda ve firma kurumsal yapısına uygun olarak site arayüzlerini tasarlıyorum. Hazırladığım ve müşterinin onayına sunduğum tasarımı tüm tarayıcılarda aynı ve sorunsuz görüntülenecek şekilde yeni nesil web standartlarına uygun olarak kodluyorum. Tasarım ve içerik olarak tamamladığım bu web sitelerine gerekli tüm testleri ve kontrolleri yaptıktan sonra arama motorlarında üst sıralara çıkması için gerekli düzenlemeleri yaparak web sitelerini yayına hazır hale getiriyorum.

İnternetin evlere yeni yeni geldiği zamanlardan bugüne kadar merak ettikçe araştırdım ve araştırdıkça da yeni şeyler öğrendim. Teknoloji ve web standartlarının gelişmesiyle bilgi ve yapılabilecekler de sürekli değişmekte ve gelişmekte. Bu yüzden yeni olanı takip etmeye, üretmeye ve merak etmeye devam ediyorum.


web tasarım aşamaları
teknik bilgim
background picture